Založenie živnosti online za 1 €

Založte si živnosť online len za 1 euro spolu s otvorením živnostenského účtu od Tatra banky zadarmo na 12 mesiacov alebo bez účtu za 19 €

Postup pri registrácii živnosti online

1. Vyplníte údaje

Kliknite na tlačidlo "ZALOŽIŤ ŽIVNOSŤ" a v 4 jednoduchých krokoch zadáte do online formulára všetky potrebné údaje. Vyplnenie údajov zaberie v priemere 5 minút.

2. Podpíšete dokumenty

Po vyplnení údajov vám portál bezplatne automaticky vygeneruje dokumenty potrebné k založeniu živnosti, ktoré bude potrebné podpísať a zaslať k nám

3. Ostatné vybavíme za vás

Ohlásenie (registráciu) živností, zdravotnú poisťovňu a registráciu na daňovom úrade vybavíme za vás. Odhadovaný čas na vybavenie živnostenského oprávnenia sú 1-3 pracovné dní

Akcia do 31.05.2022
Akciová cena 1 € za založenie živnosti spolu so živnostenským účtomTB zadarmo na 12 mesiacov

Akciová cena 1 € za založenie živnosti spolu so živnostenským účtomTB zadarmo na 12 mesiacov

Založte si živnosť online cez náš web SroOnline.sk za akciovú cenu 1 euro spolu s otvorením Živnostenského účtuTB bezplatne na 12 mesiacov. Po vydaní živnostenského oprávnenia si sami otvoríte nový živnostenský účet v Tatra banke za 0 €. Ak účet nechcete, stále môžete založiť živnosť za bežnú cenu 19 €.

Ako môžem otvoriť živnosť a koľko to bude stáť?

Založenie živnosti online (bez otvorenia účtu v Tatra banke)

19€

 • Vašu živnosť vybavíme za vás - nemusíte chodiť po úradoch
 • Odmena za naše služby 19€
 • Poplatok za voľné živnosti 0 € (neobmedzene voľné živnosti v cene)
 • Živnostenský účet v Tatra banke zadarmo na 12 mesiacov
 • Celkové náklady 19€

Porovnanie: Otvorenie živnosti na živnostenskom úrade

50€

 • Vašu živnosť vybavíme za vás - nemusíte chodiť po úradoch
 • Odmena za naše služby 19€
 • 50 € (poplatok 5 € za každú jednu voľnú živnosť)
 • Živnostenský účet v Tatra banke zadarmo na 12 mesiacov
 • Celkové náklady 50€

V cene založenia živnosti je zahrnuté:

Akýkoľvek počet voľných živností

Akýkoľvek počet voľných živností

Môžete si vybrať neobmedzený počet voľných živností bez zmeny ceny

Pomoc pri výbere živností

Pomoc pri výbere živností

Môžete využiť náš nástroj na vyhľadávanie živností alebo nás kontaktujte a radi vám pomôžeme s výberom

Výhodnejšie poplatky

Výhodnejšie poplatky

Voľné živnosti máte v cene. Za prípadnú remeselnú/viazanú živnosť doplácate len poplatky v polovičnej výške (7,50 €)

Registrácia na daňovom úrade

Registrácia na daňovom úrade

Vykonáme daňovú registráciu na daňovom úrade, výstupom čoho bude pridelenie DIČ

Oznámenie zdravotnej poisťovni

Oznámenie zdravotnej poisťovni

Začatia podnikania bude automaticky oznámené vašej zdravotnej poisťovni

Elektronické ohlásenie živností

Elektronické ohlásenie živností

Vaše živnosti ohlásime úradu elektronicky, takže vy nemusíte nikam chodiť

Podmienky prevádzkovania a otvorenia živnosti na Slovensku v roku 2022

 • Vek aspoň 18 rokov
 • Trvalé bydlisko na Slovensku (ak je bydlisko mimo SR, musí sa založiť tzv. podnik zahraničnej osoby)
 • Bezúhonnosť (avšak nie každý zápis v RT je prekážkou - kontaktujte nás pre víac otázok)
 • Pri voľných živnostiach sa nevyžaduje žiadna prax ani vzdelanie
 • Pri remeselných/viazaných živnostiach sa vyžaduje odborná spôsobilosť (najčastejšie vzdelanie a/alebo prax), ktorú môže preukázať aj iná osoba ako živnostník (zodpovedný zástupca)
 • Živnosť nemôže prevádzkovať osoba, na ktorej majetok bol ukončený konkurz, po dobu troch rokov po ukončení konkurzu, nie však skôr ako po jednom roku od vyporiadania jej záväzkov

Chcem založiť živnosť teraz

Biznis bonusy

Často kladené otázky pri založení živnosti

Kedy môžem začať podnikať?

Živnostenské oprávnenie vzniká v deň podania žiadosti na živnostenský úrad. Vo väčšine prípadov je živnosť aktívna už na nasledujúci deň po tom, ako k nám prídu od vás podpísané dokumenty a máme od vás prijatú platbu (týmto momentom môžete podnikať). Pri remeselných a viazaných živnostiach sa proces môže predĺžiť o 2-3 pracovné dni.

Založenie živnosti za 1€ a Živnostenský účetTB ako to funguje?

Podmienkou akciovej ceny 1 € za založenie živnosti je otvorenie Živnostenského účtuTB od Tatra banky do 30 dní od vydania živnostenského oprávnenia. Viac informácií o živnostenskom účte nájdete priamo na webe Tatra banky. Celé znenie podmienok akcie je dostupné TU.

Ako môžem objednať založenie živnosti?

Obejdnávku registrácie živností môžete vykonať troma spôsobmi:

 • rýchlejší a lacnejší spôsob objednávky, je priamo Online formulár na založenie živnosti, kde v 4 krokoch vyplníte potrebné údaje (výber živností, údaje na živnostníka a sídlo). Po vyplnení údajov vám portál bezplatne automaticky vygeneruje dokumenty na podpis.
 • ak preferujete klasickú objednávku zaslanú na email, môžete prejsť na klasickú objednávku
 • môžete nám poslať aj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám môžete zavolať a urobiť objednávku telefonicky na čísle +421 948 160 611, alebo môžete prísť osobne do našej kancelárie

Vybavíte aj daňový úrad a zdravotnú poisťovňu?

Áno. Pri registrácii živnostníka vybavujeme samotné získanie živnostenského oprávnenia a súčasne zadarmo aj registráciu SZČO na daňovom úrade (pridelenie DIČ) a oznámenie o začatí podnikania na príslušnú zdravotnú poisťovňu živnostníka.

Je potrebné ísť osobne na úrady alebo do vašej kancelárie?

Nie. Registrovať vašu živnosť viete kompletne online cez náš web, bez nutnosti návštevy akéhokoľvek úradu alebo našej kancelárie. Založiť živnosť na Slovensku viete dokonca aj zo zahraničia.

Aké sú podmienky registrácie živnostní?

Základnou podmienkou je vek aspoň 18 rokov (bez ohľadu na to, či osoba má ukončenú strednú školu alebo nie), bezúhonnosť, bydlisko na Slovensku a plná spôsobilosť na právne úkony.
Pri voľných živnostiach sa nevyžaduje žiadna prax ani vzdelanie. V prípade remeselných a viazaných živností je podmienkou aj preukázanie odbornej spôsobilosti pre danú živnosť. Najčastejšie ide o vzdelanie a prax v odbore. Pri každej remeselenej/viazanej živnosti sa odborná spôsobilosť preukazuje iným dokladom. Odbornú spôsobilosť môže preukázať aj iná osoba ako živnostník, v tom prípade musí takáto osoba podpísať súhlas zodpovedného zástupcu.

Aké odvody platí živnostník?

Živnostník platí odvody do zdravotnej poisťovne a Sociálnej poisťovne podľa výšky príjmov. V prvom roku podnikania všeobecne platíte len minimálny zdravotný odvod (pre rok 2022 to je 79,31 eur mesačne, v roku 2021 to bolo 76,44 eur mesačne). Odvody do Sociálnej poisťovne v prvom roku podnikania neplatíte. V ďalších rokoch je výška odvodov určená podľa výšky príjmov. Viac si prečítajte v článku: Aké odvody platí živnostník

Je vaša cena už konečná?

Áno. Cena je konečná a nenavyšuje sa v prípade voľných živností (väčšina prípadov). Ak chcete prevádzkovať aj niektorú z remeselných/viazaných živnosti, dopláca sa živnostenskému úradu poplatok vo výške 7,50 eur za každú remeselnú a viazanú živnosť.

Kedy platím za registráciu živnosti?

Platobné informácie za registráciu živností sú vygenerované automaticky po vyplnení údajov. Vaša objednávka bude aktívna až po prijatí platby, takže vo vlastnom záujme odporúčame vykonať úhradu čo najskôr po zaslaní platobných informácii

Naozaj je v cene neobmedzený počet voľných živností?

Áno presne tak. Akýkoľvek počet voľných živností je v cene. Odporúčame však vybrať si len živnosti, ktoré naozaj potrebujete pre vaše podnikanie.

Platia sa nejaké dodatočné náklady - poplatky?

Nie. V prípade voľných živností nič neplatíte navyše. Pri remeselných/viazaných živnostiach je potrebné priamo živnostenskému úradu doplatiť tzv. správny poplatok 7,50 eur za každú remeselnú a viazanú živnosť.