Založenie živnosti online

Chcete podnikať ako živnostník? Založte si živnosť rýchlo a jednoducho online z pohodlia domova. Nemusíte chodiť po úradoch, všetko vybavíme za vás.

Iba za 24 € neobmedzený počeť voľných živností

Postup pri registrácii živnosti online

1. Vyplníte údaje

Kliknite na tlačidlo "ZALOŽIŤ ŽIVNOSŤ ONLINE" a v 4 jednoduchých krokoch zadáte do online formulára všetky potrebné údaje. Vyplnenie údajov zaberie v priemere 5 minút.

2. Podpíšete dokumenty

Po vyplnení údajov vám portál bezplatne automaticky vygeneruje dokumenty potrebné k založeniu živnosti, ktoré bude potrebné podpísať a zaslať k nám

3. Ostatné vybavíme za vás

Ohlásenie (registráciu) živností, zdravotnú poisťovňu a registráciu na daňovom úrade vybavíme za vás. Odhadovaný čas na vybavenie živnostenského oprávnenia sú 1-3 pracovné dní

V cene založenia živnosti je zahrnuté:

Akýkoľvek počet voľných živností

Konzultácia pri výbere vhodných živností

Elektronické ohlásenie živností kdekoľvek na Slovensku

Zdravotná poistovňa - oznámenie začatia podnikania

Daňový úrad - registrácia a pridelenie DIČ

Za remeselnú/viazanú živnosť sa dopláca poplatok 7,50 €

Biznis bonusy

Podmienky prevádzkovania a otvorenia živnosti na Slovensku v roku 2019

  • Vek aspoň 18 rokov
  • Trvalé bydlisko na Slovensku (ak je bydlisko mimo SR, musí sa založiť podnik zahraničnej osoby a osoba sa musí zapísať do Obchodného registra)
  • Bezúhonnosť (avšak nie každý zápis v RT je prekážkou - kontaktujte nás pre víac otázok)
  • Pri voľných živnostiach sa nevyžaduje žiadna prax ani vzdelanie
  • Pri remeselných/viazaných živnostiach sa vyžaduje odborná spôsobilosť (najčastejšie vzdelanie a/alebo prax), ktorú môže preukázať aj iná osoba ako živnostník (zodpovedný zástupca)
  • Živnosť nemôže prevádzkovať osoba, na ktorej majetok bol ukončený konkurz, po dobu troch rokov po ukončení konkurzu, nie však skôr ako po jednom roku od vyporiadania jej záväzkov

Často kladené otázky pri založení živnosti

Ako môžem objednať založenie živnosti?

Obejdnávku registrácie živností môžete vykonať troma spôsobmi:

  • rýchlejší a lacnejší spôsob objednávky, je priamo Online formulár na založenie živnosti, kde v 4 krokoch vyplníte potrebné údaje (výber živností, údaje na živnostníka a sídlo). Po vyplnení údajov vám portál bezplatne automaticky vygeneruje dokumenty na podpis.
  • ak preferujete klasickú objednávku zaslanú na email, môžete prejsť na klasickú objednávku
  • môžete nám poslať aj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám môžete zavolať a urobiť objednávku telefonicky na čísle +421 948 160 611, alebo môžete prísť osobne do našej kancelárie

Kedy môžem začať podnikať?

Živnostenské oprávnenie vznika pri živnostníkoch v deň podania žiadosti na živnostenský úrad. Vo väčšine prípadov vaša živnosť bude aktívna už na nasledujúci deň po tom, ako k nám prídu od vás podpísané dokumenty a máme od vás prijatú platbu. V prípade remeselných/viazaných živností sa proces získania oprávnenia môže natiahnúť o ďalšie 2-3 pracovné dni. Samotné živnostenské oprávnenie (tzv. živnostenský list) vám príde poštou približne do 1 týždňa.

Vybavíte aj daňový úrad a zdravotnú poisťovňu?

Áno. Pri registrácii živnostníka vybavujeme samotné získanie živnostenského oprávnenia a súčasne zadarmo aj registráciu SZČO na daňovom úrade (pridelenie DIČ) a oznámenie o začatí podnikania na príslušnú zdravotnú poisťovňu živnostníka.

Je potrebné ísť osobne na úrady alebo do vašej kancelárie?

Nie. Registrovať vašu živnosť viete kompletne online cez náš web, bez nutnosti návštevy akéhokoľvek úradu alebo našej kancelárie. Založiť živnosť na Slovensku viete dokonca aj zo zahraničia.

Aké sú podmienky registrácie živnostní?

Základnou podmienkou je vek aspoň 18 rokov (bez ohľadu na to, či osoba má ukončenú strednú školu alebo nie), bezúhonnosť, bydlisko na Slovensku a plná spôsobilosť na právne úkony.
Pri voľných živnostiach sa nevyžaduje žiadna prax ani vzdelanie. V prípade remeselných a viazaných živností je podmienkou aj preukázanie odbornej spôsobilosti pre danú živnosť. Najčastejšie ide o vzdelanie a prax v odbore. Pri každej remeselenej/viazanej živnosti sa odborná spôsobilosť preukazuje iným dokladom. Odbornú spôsobilosť môže preukázať aj iná osoba ako živnostník, v tom prípade musí takáto osoba podpísať súhlas zodpovedného zástupcu.

Aké odvody platí živnostník?

Živnostník platí odvody do zdravotnej poisťovne a Sociálnej poisťovne podľa výšky dosiahnutých príjmov. Ak podnikáte prvý rok, tak vo všeobecnosti platíte len minimálny zdravotný odvod, ktorý je pre rok 2019 vo výške 66,78 eur/mesačne, a od platenia odvodov do Sociálnej poisťovne ste v prvom roku podnikania oslobodený (náslende v ďalších rokoch je výška odvodov určená podľa výšky príjmov).

Je cena 24 eur už konečná?

Áno. Cena je konečná a nenavyšuje sa v prípade voľných živností (väčšina prípadov). Ak chcete prevádzkovať aj niektorú z remeselných/viazaných živnosti, dopláca sa priamo živnostenskému úradu poplatok vo výške 7,50 eur za každú remeselnú a viazanú živnosť.

Kedy platím za registráciu živnosti?

Platobné informácie za registráciu živností sú vygenerované automaticky po vyplnení údajov. Vaša objednávka bude aktívna až po prijatí platby, takže vo vlastnom záujme odporúčame vykonať úhradu čo najskôr po zaslaní platobných informácii

Naozaj je v cene neobmedzený počet voľných živností?

Áno presne tak. Akýkoľvek počet voľných živností je v cene. Odporúčame však vybrať si len živnosti, ktoré naozaj potrebujete pre vaše podnikanie.

Platia sa nejaké dodatočné náklady - poplatky?

Nie. V prípade voľných živností nič neplatíte navyše. Pri remeselných/viazaných živnostiach je potrebné priamo živnostenskému úradu doplatiť tzv. správny poplatok 7,50 eur za každú remeselnú a viazanú živnosť.

Urobte prvý krok

Kliknite na "Založiť živnosť online" a za 5 minúť vyplníte všetky potrebné údaje.
Ak preferujte klasickú objednáku cez e-mail, kliknite na "Klasická objednávka" a na email vám pošleme dotazník s údajmi.