Založenie živnosti online

Založte si živnosť rýchlo a jednoducho online z pohodlia domova. Nemusíte chodiť po úradoch, všetko vybavíme za vás. V cene neobmedzený počeť voľných živností.

Iba za 19 € (alebo 0 € po využití CashBacku)

Založiť živnosť online Viac informácií

Postup pri registrácii živnosti online

1. Vyplníte údaje

Kliknite na tlačidlo "ZALOŽIŤ ŽIVNOSŤ ONLINE" a v 4 jednoduchých krokoch zadáte do online formulára všetky potrebné údaje. Vyplnenie údajov zaberie v priemere 5 minút.

2. Podpíšete dokumenty

Po vyplnení údajov vám portál bezplatne automaticky vygeneruje dokumenty potrebné k založeniu živnosti, ktoré bude potrebné podpísať a zaslať k nám

3. Ostatné vybavíme za vás

Ohlásenie (registráciu) živností, zdravotnú poisťovňu a registráciu na daňovom úrade vybavíme za vás. Odhadovaný čas na vybavenie živnostenského oprávnenia sú 1-3 pracovné dní

CashBack 19€
Živnostenský účetTB za 0€ a CashBack 19€ po založení živnosti

Živnostenský účetTB za 0€ a CashBack 19€ po založení živnosti

Založte si živnosť online cez náš web SroOnline.sk. Následne si otvorte Živnostenský účetTB za 0€ cez mobilnú aplikáciu Tatra banka alebo na pobočke a my vám vrátime 19€ naspäť ako refundáciu nákladov za založenie živnosti. Vaše náklady za založenie živnosti budú takto 0€ (plná cena služby 19€ refundovaná ako CashBack). Bonus CashBack spolu s účtom v TB je dobrovoľný.

Viac informácií

Prečo je založenie živnosti cez SroOnline výhodnejšie?

Založenie živnosti online cez SroOnline.sk

19€

 • Poplatok za voľné živnosti 0 € (voľné živnosti v cene)
 • Odmena za naše služby 19€
 • 19€ vrátime ako CashBack po otvorení živnostenského účtu v Tatra banke
 • Vaša úspora času
 • Nemusíte nič robiť, všetko vybavíme
 • Celkové náklady 19€
 • Vaša úspora 31€

Porovnanie: Otvorenie živnosti na živnostenskom úrade

50€

 • 50 € (poplatok 5 € za každú jednu voľnú živnosť)
 • Odmena za naše služby 19€
 • 19€ vrátime ako CashBack po otvorení živnostenského účtu v Tatra banke
 • Vaša úspora času
 • Nemusíte nič robiť, všetko vybavíme
 • Celkové náklady 50€
 • Vaša úspora

V cene založenia živnosti je zahrnuté:

Akýkoľvek počet voľných živností

Akýkoľvek počet voľných živností

Môžete si vybrať neobmedzený počet voľných živností bez zmeny ceny

Pomoc pri výbere živností

Pomoc pri výbere živností

Môžete využiť náš nástroj na vyhľadávanie živností alebo nás kontaktujte a radi vám pomôžeme s výberom

Výhodnejšie poplatky

Výhodnejšie poplatky

Voľné živnosti máte v cene. Za prípadnú remeselnú/viazanú živnosť doplácate len poplatky v polovičnej výške (7,50 €)

Registrácia na daňovom úrade

Registrácia na daňovom úrade

Vykonáme daňovú registráciu na daňovom úrade, výstupom čoho bude pridelenie DIČ

Oznámenie zdravotnej poisťovni

Oznámenie zdravotnej poisťovni

Začatia podnikania bude automaticky oznámené vašej zdravotnej poisťovni

Elektronické ohlásenie živností

Elektronické ohlásenie živností

Vaše živnosti ohlásime úradu elektronicky, takže vy nemusíte nikam chodiť

Biznis bonusy

Podmienky prevádzkovania a otvorenia živnosti na Slovensku v roku 2021

 • Vek aspoň 18 rokov
 • Trvalé bydlisko na Slovensku (ak je bydlisko mimo SR, musí sa založiť podnik zahraničnej osoby a osoba sa musí zapísať do Obchodného registra)
 • Bezúhonnosť (avšak nie každý zápis v RT je prekážkou - kontaktujte nás pre víac otázok)
 • Pri voľných živnostiach sa nevyžaduje žiadna prax ani vzdelanie
 • Pri remeselných/viazaných živnostiach sa vyžaduje odborná spôsobilosť (najčastejšie vzdelanie a/alebo prax), ktorú môže preukázať aj iná osoba ako živnostník (zodpovedný zástupca)
 • Živnosť nemôže prevádzkovať osoba, na ktorej majetok bol ukončený konkurz, po dobu troch rokov po ukončení konkurzu, nie však skôr ako po jednom roku od vyporiadania jej záväzkov

Často kladené otázky pri založení živnosti

Kedy môžem začať podnikať?

Živnostenské oprávnenie vzniká v deň podania žiadosti na živnostenský úrad. Vo väčšine prípadov je živnosť aktívna už na nasledujúci deň po tom, ako k nám prídu od vás podpísané dokumenty a máme od vás prijatú platbu (týmto momentom môžete podnikať). Pri remeselných a viazaných živnostiach sa proces môže predĺžiť o 2-3 pracovné dni.

Živnostenský účetTB a CashBack 19€ ako to funguje?

Spolu so založením živnosti online cez náš portál SroOnline.sk môžete prejaviť záujem aj o živnostenský účetTB (výber tejto možnosti je v poslednom kroku online formulára). Účet otvoríte podľa štandardných podmienok Tatra banky priamo cez mobilnú aplikáciu Tatra banka alebo na jej pobočke. Viac informácii o živnostenskom účte nájdete priamo na webe Tatra banky. Po vydaní živnostenského oprávnenia a otvorení účtu vám vrátime 19€ ako refundáciu nákladov za založenie živnosti cez náš portál. Samotná služba "založenie živnosti" nie je podmienená otvorením účtu v TB. Prečítejte si celé znenie podmienok CashBacku TU.

Ako môžem objednať založenie živnosti?

Obejdnávku registrácie živností môžete vykonať troma spôsobmi:

 • rýchlejší a lacnejší spôsob objednávky, je priamo Online formulár na založenie živnosti, kde v 4 krokoch vyplníte potrebné údaje (výber živností, údaje na živnostníka a sídlo). Po vyplnení údajov vám portál bezplatne automaticky vygeneruje dokumenty na podpis.
 • ak preferujete klasickú objednávku zaslanú na email, môžete prejsť na klasickú objednávku
 • môžete nám poslať aj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám môžete zavolať a urobiť objednávku telefonicky na čísle +421 948 160 611, alebo môžete prísť osobne do našej kancelárie

Vybavíte aj daňový úrad a zdravotnú poisťovňu?

Áno. Pri registrácii živnostníka vybavujeme samotné získanie živnostenského oprávnenia a súčasne zadarmo aj registráciu SZČO na daňovom úrade (pridelenie DIČ) a oznámenie o začatí podnikania na príslušnú zdravotnú poisťovňu živnostníka.

Je potrebné ísť osobne na úrady alebo do vašej kancelárie?

Nie. Registrovať vašu živnosť viete kompletne online cez náš web, bez nutnosti návštevy akéhokoľvek úradu alebo našej kancelárie. Založiť živnosť na Slovensku viete dokonca aj zo zahraničia.

Aké sú podmienky registrácie živnostní?

Základnou podmienkou je vek aspoň 18 rokov (bez ohľadu na to, či osoba má ukončenú strednú školu alebo nie), bezúhonnosť, bydlisko na Slovensku a plná spôsobilosť na právne úkony.
Pri voľných živnostiach sa nevyžaduje žiadna prax ani vzdelanie. V prípade remeselných a viazaných živností je podmienkou aj preukázanie odbornej spôsobilosti pre danú živnosť. Najčastejšie ide o vzdelanie a prax v odbore. Pri každej remeselenej/viazanej živnosti sa odborná spôsobilosť preukazuje iným dokladom. Odbornú spôsobilosť môže preukázať aj iná osoba ako živnostník, v tom prípade musí takáto osoba podpísať súhlas zodpovedného zástupcu.

Aké odvody platí živnostník?

Živnostník platí odvody do zdravotnej poisťovne a Sociálnej poisťovne podľa výšky príjmov. V prvom roku podnikania všeobecne platíte len minimálny zdravotný odvod (pre rok 2021 to je 76,44 eur mesačne, v roku 2020 to bolo 70,91 eur mesačne). Odvody do Sociálnej poisťovne v prvom roku podnikania neplatíte. V ďalších rokoch je výška odvodov určená podľa výšky príjmov. Viac si prečítajte v článku: Aké odvody platí živnostník

Je cena 19 eur už konečná?

Áno. Cena je konečná a nenavyšuje sa v prípade voľných živností (väčšina prípadov). Ak chcete prevádzkovať aj niektorú z remeselných/viazaných živnosti, dopláca sa priamo živnostenskému úradu poplatok vo výške 7,50 eur za každú remeselnú a viazanú živnosť.

Kedy platím za registráciu živnosti?

Platobné informácie za registráciu živností sú vygenerované automaticky po vyplnení údajov. Vaša objednávka bude aktívna až po prijatí platby, takže vo vlastnom záujme odporúčame vykonať úhradu čo najskôr po zaslaní platobných informácii

Naozaj je v cene neobmedzený počet voľných živností?

Áno presne tak. Akýkoľvek počet voľných živností je v cene. Odporúčame však vybrať si len živnosti, ktoré naozaj potrebujete pre vaše podnikanie.

Platia sa nejaké dodatočné náklady - poplatky?

Nie. V prípade voľných živností nič neplatíte navyše. Pri remeselných/viazaných živnostiach je potrebné priamo živnostenskému úradu doplatiť tzv. správny poplatok 7,50 eur za každú remeselnú a viazanú živnosť.

Chcete založiť živnosť?

Kliknite na "Chcem založiť živnosť" a vyplnte v online formulári všetky potrebné údaje. Zadanie údajov zaberie 5 minút.