Založenie S.R.O. online za 1 euro

Založte si s.r.o. rýchlo a jednoducho online z pohodlia domova:

bez nutnosti vkladu základného imania s.r.o. na účet
podnikať môžete už za približne 8 dní
získate biznis bonusy v hodnote 1000€ zadarmo

Cena: 1€ + poplatok za zápis
Založiť s.r.o. online Viac informácií

Postup pri založení s.r.o.

1. Vyplníte údaje online

Kliknite na tlačidlo "ZALOŽIŤ S.R.O. ONLINE" a v 5 jednoduchých krokoch zadáte do online formulára všetky potrebné údaje k zakladaniu spoločnosti. Vyplnenie údajov zaberie v priemere 5-10 minút.

2. Podpíšete dokumenty

Po vyplnení údajov portál automaticky vygeneruje zakladateľské dokumenty, ktoré po zaevidovaní platby zašleme na váš email. Dokumenty je možné podpísať klasicky (u notára/matrike) ALEBO elektronicky s novým občianskym preukazom s čipom.

3. Ostatné vybavíme za vás

Kompletnú administratívu spojenú s vybavením s.r.o. zabezpečíme pre vás. Spoločnosť pripravená na podnikanie za približne 8 dní.

Založenie s.r.o. za 1 euro

Založenie s.r.o. za 1 euro

Založenie s.r.o. online s neobmedzeným počtom voľných živností Vás bude u nás stáť len 1 euro bez akýchkoľvek podmienok a pre každého. Túto jedinečnú cenu máte aj vďaka Tatra banke. Cena nezahŕňa zákonný poplatok za zápis 180 eur.

Prečo je zakladanie S.R.O. cez SroOnline výhodnejšie?

 • 0 € (voľné živnosti v cene)
 • 180 € (notársky poplatok)
 • 99€ 1€
 • 279 € 181 €
 • Úspora 179 €
 • 140 € (7 € za 1 živnosť)
 • 220 € (súdny poplatok)
 • 0 €
 • 360 €

V cene založenia SRO je zahrnuté:

Voľné živnosti

Voľné živnosti

Akýkoľvek počet voľných predmetov podnikania (voľných živností) máte v cene
Základné imanie

Základné imanie

Nemusíte splácať základné imanie spoločnosti na účet
Pomoc s výberom živností

Pomoc s výberom živností

Konzultácia predmetov podnikania
Dokumentácia

Dokumentácia

Zakladateľské dokumenty vypracované advokátom
Elektronické podania

Elektronické podania

Elektronické ohlásenie predmetov podnikania a obchodný register
Poplatok za registráciu

Poplatok za registráciu

Zaplatenie poplatku za zápis do obchodného registra
Daňový úrad

Daňový úrad

Registrácia s.r.o. na daňovom úrade (pridelenie DIČ)
Zápis do OR

Zápis do OR

Zápis do obchodného registra kdekoľvek na Slovensku
Biznis bonusy zadarmo

Biznis bonusy zadarmo

Biznis bonusy v hodnote viac ako 1000€ úplne zadarmo

Chcete založiť SRO?

Pokračujte na Založenie S.R.O. online hneď teraz a za 10 minúť máte vytvorenú firmu.
Ak neviete všetky potrebné údaje, vyplňte nezáväznú objednávku a poradíme vám. Založili sme už 5130 spoločností.

Podmienky založenia spoločnosti s ručením obmedzeným v roku 2024:

 • Aj v roku 2024 je stále minimálne základné imanie (vklady spoločníkov) pre s.r.o. 5000 eur
 • Zakladanie spoločnosti je možné aj bez vkladu základného imania na účet - stačí písomné vyhlásenie, ktoré je súčasťou kompletného založenia s.r.o.
 • Založiť s.r.o. môže aj jediná osoba (tzv. jednoosobová s.r.o), ale môže mať aj viac zakladateľov (spoločníkov). Jediný spoločník môže mať najviac tri jednoosobové eseročky
 • Zakladateľ spoločnosti (spoločník, resp. majiteľ) môže byť akákoľvek osoba, avšak nesmie mať daňové nedoplatky, nedoplatky voči Sociálnej poisťovni a nesmie byť voči spoločníkovi vedená exekúcia.
 • Konateľom spoločnosti (štatutárnym orgánom) môže byť len občan Slovenska alebo iného členského štátu EÚ alebo OECD, alebo občan nečlenského štátu s povolením na pobyt na Slovensku. Konateľ s.r.o. musí spĺňať aj požiadavku bezúhonnosti. Voči konateľovi nesmie byť vedená exekúcia.
 • Spoločnosť je založená podpisom zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy), avšak vzniká až zápisom v Obchodnom registri. Od zápisu v OR môže spoločnosť začať vykonávať podnikateľskú činnosť.
 • Pri prvozápise s.r.o. sa musí povinne vykonať aj zápis konečných užívateľov výhod do obchodného registra (tento zápis je súčasťou nášho založenia s.r.o.)

Často kladené otázky: 

Musím mať 5000 eur ako základné imanie na účte?

Nie. Síce základné imanie pre SRO je aj pre rok 2024 stále vo výške 5000 eur, nemusíte ho reálne splácať na bankový účet. Stačí písomné "Vyhlásenie správcu vkladu", ktoré vám poskytneme. Založenie SRO je teda možné aj bez vkladu základného imania na účet.

Je cena 1 euro + zákonné poplatky reálna?

Áno. Výsledná cena za s.r.o. s voľnými živnosťami je naozaj len 1 euro + poplatok notárovi (180 eur) = spolu 181 eur. Neplatíte žiadne skryté poplatky. V prípade, ak máte v predmetoch podnikania aj remeselné/viazané živnosti, platí sa poplatok priamo živnostenskému úradu 11 eur za každú takúto živnosť.

Ako dlho trvá založenie sro a dá sa to nejako urýchliť?

Odhadovaný čas na zápis spoločnosti do obchodného registra je približne 8 pracovných dní odo dňa doručenia podpísaných verzii zakladateľských dokumentov. Presný čas na celý proces registrácie firmy je vždy iný pri každej s.r.o. a záleží len od rýchlosti postupu úradov - živnostenského úradu a následne obchodného registra.

Proces registrácie žiaľ nie je možné urýchliť. Na žiadnom z dotknutých úradov neexistujú možnosti skrátených konaní. Napriek tomu sa snažíme konať maximálne rýchlo, aby sme docielili čo najskorší zápis v obchodnom registri.

Aké odvody sa platia pri s.r.o.?

Pri s.r.o. je viacero pravidiel, podľa čoho sa posudzuje odvodová povinnosť. Vo všeobecnosti ako spoločník/konateľ neplatíte žiadne odvody do Sociálnej poisťovne. Do zdravotnej poisťovne uhrádza konateľ len minimálny mesačný preddavok na zdravotné poistenie vo výške 97,80 eur pre rok 2024. Prečítajte si viac o téme odvodov s.r.o. pre konateľa a spoločníka

Aký je postup pri objednaní založenia spoločnosti?

Je viacero možností, ako viete objednať naše služby:

 • najrýchlejší spôsob ako začať, je pokračovať na Založenie S.R.O. online. V piatich krokoch zadáte všetky údaje a po zaplatení vám portál pošle emailom zakladateľské dokumenty na podpis. Vyplnenie online dotazníka zaberie v priemere 10 minút
 • ak ešte neviete všetky údaje alebo potrebujete s niečim poradiť, môžete vyplniť nezáväznú objednávku
 • môžete nám poslať aj správu priamo na náš Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám môžete zavolať a urobiť objednávku telefonicky na našom čísle infolinky +421 948 160 611, alebo môžete prísť k nám osobne do kancelárie

Ako prebieha proces zakladania SRO?

V rámci služby založenia SRO vám zabezpečíme kompletnú administratívu. Ako prvý krok podpíšete vygenerované zakladateľské dokumenty. Následne podpísané dokumenty k nám donesiete, alebo zašlete poštou. Všetko ostatné už obstaráme za vás. Spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra. Po zápise v obchodnom registri sa následne automaticky vykonáva aj daňová registrácia, výsledkom čoho je pridelenie daňového identifikačného čísla (DIČ).

Musím prísť osobne do vašej kancelárie?

Nie. Zakladanie spoločnosti viete vyriešiť takmer kompletne online. Jedine, kde budete musieť ísť, je notársky úrad alebo matrika za účelom overenia podpisu na dokumentoch, ktoré pre vás pripravíme (ak máte občiansky preukaz s čipom, nemusíte chodiť ani k notárovi). Založiť SRO viete dokonca aj zo zahraničia. Napriek tomu, môžete si dohodnúť s nami stretnutie aj osobne v našej kancelárii. Založenie SRO poskytujeme celoslovensky a kancelárie máme v Bratislave, Košiciach, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici. Kontaktujte nás, ak máte záujem aj o osobné stretnutie.

Aká je konečná cena za založenie spoločnosti?

Výsledná cena za s.r.o. s voľnými živnosťami je 181 eur. Neplatíte žiadne skryté poplatky. V prípade, ak máte v predmetoch podnikania aj remeselné/viazané živnosti, platí sa poplatok priamo živnostenskému úradu 11 eur za každú takúto živnosť.

Musím mať nový občiansky preukaz s čipom (tzv. eID)?

Na založenie s.r.o. online cez náš web nepotrebujete nový občiansky preukaz s čipom (tzv. eID). Ak ho máte, môže to byť pre vás výhodou pri podpise zakladateľských dokumentov, nakoľko v tom prípade by ste mohli podpísať dokumenty elektronicky. Ak občiansky preukaz s čipom nemáte, dokumenty podpíšete klasicky vlastnoručne u notára alebo na obecnom úrade (matrika).

Na druhej strane nový občiansky preukaz s čipom budete potrebovať po úspešnom vzniku firmy, nakoľko sa prostredníctvom neho bude konateľ prihlasovať do štátom povinne zriadenej elektronickej schránky na portáli slovensko.sk. Na vybavenie občianskeho preukazu s čipom máte teda minimálne čas kým vaša firma nebude hotová - zapísaná v obchodnom registri.

Koľko voľných živností je v cene?

Počet voľných živností v rámci kompletného založenia SRO nelimitujeme. Môžete si zvoliť akýkoľvek počet voľných živností a cena sa nemení. Odporúčame však zvoliť si len také živnosti, ktoré naozaj plánujete vykonávať.

Sú nejaké dodatočné poplatky-náklady?

Jediný dodatočný náklad je poplatok za overenie podpisu u notára alebo na matrike. Overenie jedného podpisu na matrike stojí 2 eur. Počet overení podpisov závisí od štruktúry spoločnosti (minimálne však 4-5 overení podpisov).

Kedy sa platí za vaše služby?

Za naše služby platíte po zaslaní objednávky a vyplnení údajov o vašej novej SRO. Vaša objednávka bude aktívna až po prijatí platby.

Sú prekážkou nedoplatky na daniach a sociálnom poistení?

Zakladateľ spoločnosti (spoločník) nemôže mať daňové nedoplatky, nedoplatky voči Sociálnej poisťovni a nesmie byť voči spoločníkovi vedená exekúcia. V niektorých prípadoch však existujú možnosti, ako by ste vedeli založiť SRO aj s týmito nedoplatkami. Kontaktujte nás pre viac informácii.

Sú prekážkou aj nedoplatky voči zdravotnej poisťovni?

Nie. Nedoplatky na zdravotnom poistení nie sú problém pri registrácii SRO. Prekážkou sú len daňové nedoplatky, nedoplatky voči Sociálnej poisťovni alebo exekúcia.

Biznis bonusy k založeniu SRO v hodnote viac ako 1000 € zdarma od našich partnerov:

Ušetríte do 101 €
SuperFaktúra na 30 dní zadarmo a potom s 50% zľavou

SuperFaktúra na 30 dní zadarmo a potom s 50% zľavou

Vyskúšajte ten najlepší online fakturačný systém na 30 dní zadarmo. Ak sa po 30 dňoch rozhodnete predĺžiť členstvo, zaplatíte s kupónom od nás iba polovicu z jeho ceny pri prvom nákupe.

Viac o tomto benefite

2 mesiace zdarma
Webhosting a Vlastný web/eshop od WebSupportu

Webhosting a Vlastný web/eshop od WebSupportu

Webhosting alebo vlastná webstránka/eshop od WebSupportu zadarmo na ďalšie 2 mesiace k ročnej objednávke. Získate ďalšie 2 mesiace služieb zadarmo od jednotky na webhostingovom trhu len vďaka tomu, že ste našim klientom.

Viac o tomto benefite

Účet v Tatra banke na 12 mesiacov zadarmo

Účet v Tatra banke na 12 mesiacov zadarmo

Podnikateľský účet od Tatra banky na 12 mesiacov bez poplatku za jeho vedenie.

Viac o tomto benefite

Ušetríte do 500 €
Internetová reklama ETARGET

Internetová reklama ETARGET

Bonus na internetovú reklamu ETARGET vo výške 50%-ného navýšenia kreditu k prvej platbe. Bonusom je možné získať reklamu zadarmo až do výšky 500 €.

Viac o tomto benefite

Ušetríte do 200 €
Účet od VÚB BANKY na 18 mesiacov zdarma

Účet od VÚB BANKY na 18 mesiacov zdarma

Zvýhodnený podnikateľský účet vo VÚB banke na prvých 18 mesiacov bez poplatku.

Viac o tomto benefite

30 min. podnikateľskej konzultácie ZADARMO od NAŠTARTUJ TO!

30 min. podnikateľskej konzultácie ZADARMO od NAŠTARTUJ TO!

Marketingové tipy a rady od skúsených expertov. Vstúpte do najväčšej databázy nápadov na podnikanie v Česku a na Slovensku. Využite od portálu NAŠTARTUJ TO! 30 minútovú konzultáciu v hodnote 75 EUR úplne zadarmo.

Viac o tomto benefite

Ďalšie biznis bonusy

Ďalšie biznis bonusy

Zaujal vás niektorý z Biznis bonusov? Prečítajte si viac infomácií o bonusoch.

Viac o tomto benefite

Referencie zakladanie spoločností:

Viac ako 10000 klientov

 • 5130 Založených s.r.o.
 • 10 Rokov na trhu