Založenie S.R.O. online

Založte si s.r.o. rýchlo a jednoducho online z pohodlia domova:

bez nutnosti vkladu základného imania s.r.o. na účet
firma zapísaná v obchodnom registri za približne 10 dní
získate biznis bonusy v hodnote 1000€ zadarmo

Cena: 134 € 99 € + súdny poplatok
alebo 1€ + súdny poplatok (CashBack po otvorení účtu v Tatra banke)

Dočasná akcia do 30.9.2023
Založiť s.r.o. online Viac informácií

Postup pri založení s.r.o.

1. Vyplníte údaje online

Kliknite na tlačidlo "ZALOŽIŤ S.R.O. ONLINE" a v 5 jednoduchých krokoch zadáte do online formulára všetky potrebné údaje k zakladaniu spoločnosti. Vyplnenie údajov zaberie v priemere 5-10 minút.

2. Podpíšete dokumenty

Po vyplnení údajov portál automaticky vygeneruje zakladateľské dokumenty, ktoré po zaevidovaní platby zašleme na váš email. Dokumenty je možné podpísať klasicky (u notára/matrike) ALEBO elektronicky s novým občianskym preukazom s čipom

3. Ostatné vybavíme za vás

Obchodný register, ohlásenie predmetov podnikania (živností) a registráciu na daňovom úrade zabezpečíme za vás. Odhadovaný čas na zápis vašej s.r.o. do Obchodného registra je 10-15 pracovných dní

CashBack 98€
Ako založiť s.r.o. za 1€ + súdny poplatok?

Ako založiť s.r.o. za 1€ + súdny poplatok?

Najskôr si založte s.r.o. pohodlne online cez náš web SroOnline.sk. Potom otvorte Podnikateľský účet Tatra BusinessTB so 100% zľavou z ceny účtu na prvých 12 mesiacov v Tatra banke. Následne Vám vďaka spolupráci s Tatra bankou vrátime 98 € naspäť (CashBack). Po uplatnení CashBacku Vás založenie s.r.o. bude stáť len 1 € + súdny poplatok.

Viac informácií

Prečo je zakladanie S.R.O. cez SroOnline výhodnejšie?

 • 0 € (voľné živnosti v cene)
 • 150 €
 • 99€ (1€ po uplatnení CashBacku 98€)
 • 249 € (151 € po uplatnení CashBacku)
 • Úspora 126 € (224 € s CashBackom)
 • 75 € (5 € za 1 živnosť)
 • 300 €
 • 0 €
 • 375 €

V cene založenia SRO je zahrnuté:

Voľné živnosti

Voľné živnosti

Akýkoľvek počet voľných predmetov podnikania (voľných živností) máte v cene
Základné imanie

Základné imanie

Nemusíte splácať základné imanie spoločnosti na účet
Pomoc s výberom živností

Pomoc s výberom živností

Konzultácia predmetov podnikania
Dokumentácia

Dokumentácia

Zakladateľské dokumenty vypracované advokátom
Elektronické podania

Elektronické podania

Elektronické ohlásenie predmetov podnikania a obchodný register
Súdny poplatok

Súdny poplatok

Zaplatenie súdneho poplatku pre obchodný register
Daňový úrad

Daňový úrad

Registrácia s.r.o. na daňovom úrade (pridelenie DIČ)
Zápis do OR

Zápis do OR

Zápis do obchodného registra kdekoľvek na Slovensku
Biznis bonusy zadarmo

Biznis bonusy zadarmo

Biznis bonusy v hodnote viac ako 1000€ úplne zadarmo

Chcete založiť SRO?

Pokračujte na Založenie S.R.O. online hneď teraz a za 10 minúť máte vytvorenú firmu.
Ak neviete všetky potrebné údaje, vyplňte nezáväznú objednávku a poradíme vám. Založili sme už 5130 spoločností.

Podmienky založenia spoločnosti s ručením obmedzeným v roku 2023:

 • Aj v roku 2023 je stále minimálne základné imanie (vklady spoločníkov) pre s.r.o. 5000 eur
 • Zakladanie spoločnosti je možné aj bez vkladu základného imania na účet - stačí písomné vyhlásenie, ktoré je súčasťou kompletného založenia s.r.o.
 • Založiť s.r.o. môže aj jediná osoba (tzv. jednoosobová s.r.o), ale môže mať aj viac zakladateľov (spoločníkov). Jediný spoločník môže mať najviac tri jednoosobové eseročky
 • Zakladateľ spoločnosti (spoločník, resp. majiteľ) môže byť akákoľvek osoba, avšak nesmie mať daňové nedoplatky, nedoplatky voči Sociálnej poisťovni a nesmie byť voči spoločníkovi vedená exekúcia.
 • Konateľom spoločnosti (štatutárnym orgánom) môže byť len občan Slovenska alebo iného členského štátu EÚ alebo OECD, alebo občan nečlenského štátu s povolením na pobyt na Slovensku. Konateľ s.r.o. musí spĺňať aj požiadavku bezúhonnosti. Voči konateľovi nesmie byť vedená exekúcia.
 • Spoločnosť je založená podpisom zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy), avšak vzniká až zápisom v Obchodnom registri. Od zápisu v OR môže spoločnosť začať vykonávať podnikateľskú činnosť.
 • Pri prvozápise s.r.o. sa musí povinne vykonať aj zápis konečných užívateľov výhod do obchodného registra (tento zápis je súčasťou nášho založenia s.r.o.)

Často kladené otázky: 

Musím mať 5000 eur ako základné imanie na účte?

Nie. Síce základné imanie pre SRO je aj pre rok 2023 stále vo výške 5000 eur, nemusíte ho reálne splácať na bankový účet. Stačí písomné "Vyhlásenie správcu vkladu", ktoré vám poskytneme. Založenie SRO je teda možné aj bez vkladu základného imania na účet.

Ako dlho trvá založenie sro a dá sa to nejako urýchliť?

Odhadovaný čas na zápis spoločnosti do obchodného registra je 10-15 pracovných dní odo dňa doručenia podpísaných verzii zakladateľských dokumentov. Presný čas na celý proces registrácie firmy je vždy iný pri každej s.r.o. a záleží len od rýchlosti postupu úradov - živnostenského úradu a následne obchodného registra.

Proces registrácie žiaľ nie je možné urýchliť. Na žiadnom z dotknutých úradov neexistujú možnosti skrátených konaní. Napriek tomu sa snažíme konať maximálne rýchlo, aby sme docielili čo najskorší zápis v obchodnom registri.

Podnikateľský účet v TB a CashBack ako to funguje?

Spolu so založením s.r.o. online cez náš portál SroOnline.sk môžete prejaviť záujem aj o podnikateľský účet Tatra BusinessTB (výber tejto možnosti je v poslednom kroku online formulára).

Po zápise s.r.o. do obchodného registra a otvorení účtu vám vrátime CashBack ako refundáciu nákladov za založenie spoločnosti až do výšky 98 eur.

Okrem toho si zjednodušíte otvorenie účtu, nakoľko výpis z OR si stiahne elektronicky Tatra banka za vás.

Inak účet otvoríte podľa štandardných podmienok Tatra banky priamo cez mobilnú aplikáciu TB (pri jedoosobových s.r.o.) alebo na pobočke.

Viac informácii o podnikateľskom účte nájdete priamo na webe Tatra banky. Prečítejte si celé znenie podmienok CashBacku TU.

Aké odvody sa platia pri s.r.o.?

Pri s.r.o. je viacero pravidiel, podľa čoho sa posudzuje odvodová povinnosť. Vo všeobecnosti ako spoločník/konateľ neplatíte žiadne odvody do Sociálnej poisťovne. Do zdravotnej poisťovne uhrádza konateľ len minimálny mesačný preddavok na zdravotné poistenie vo výške 84,77 eur pre rok 2023. Prečítajte si viac o téme odvodov s.r.o. pre konateľa a spoločníka

Aký je postup pri objednaní založenia spoločnosti?

Je viacero možností, ako viete objednať naše služby:

 • najrýchlejší spôsob ako začať, je pokračovať na Založenie S.R.O. online. V piatich krokoch zadáte všetky údaje a po zaplatení vám portál pošle emailom zakladateľské dokumenty na podpis. Vyplnenie online dotazníka zaberie v priemere 10 minút
 • ak ešte neviete všetky údaje alebo potrebujete s niečim poradiť, môžete vyplniť nezáväznú objednávku
 • môžete nám poslať aj správu priamo na náš Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám môžete zavolať a urobiť objednávku telefonicky na našom čísle infolinky +421 948 160 611, alebo môžete prísť k nám osobne do kancelárie

Ako prebieha proces zakladania SRO?

V rámci služby založenia SRO vám zabezpečíme kompletnú administratívu súvisiacu so zakladaním SRO. Ako prvý krok podpíšete vygenerované zakladateľské dokumenty. Následne podpísané dokumenty k nám donesiete, alebo zašlete poštou. Všetko ostatné už obstaráme za vás - po doručení podpísaných dokumentov zabezpečíme ohlásenie predmetov podnikania (živnosti). Potom obstaráme podanie návrhu na zápis na miestne príslušný obchodný register podľa sídla spoločnosti. Spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra. Po zápise v obchodnom registri sa následne automaticky cez Jednotné kontaktné miesto vykonáva daňová registrácia, výsledkom čoho je pridelenie daňového identifikačného čísla (DIČ).

Musím prísť osobne do vašej kancelárie?

Nie. Zakladanie spoločnosti viete vyriešiť takmer kompletne online. Jedine, kde budete musieť ísť, je notársky úrad alebo matrika za účelom overenia podpisu na dokumentoch, ktoré pre vás pripravíme (ak máte občiansky preukaz s čipom, nemusíte chodiť ani k notárovi). Založiť SRO viete dokonca aj zo zahraničia. Napriek tomu, môžete si dohodnúť s nami stretnutie aj osobne v našej kancelárii. Založenie SRO poskytujeme celoslovensky a kancelárie máme v Bratislave, Košiciach a Žiline. Kontaktujte nás, ak máte záujem aj o osobné stretnutie.

Aká je konečná cena za založenie spoločnosti?

Výsledná cena za s.r.o. s voľnými živnosťami je 249 eur. Neplatíte žiadne skryté poplatky. V prípade, ak máte v predmetoch podnikania aj remeselné/viazané živnosti, platí sa poplatok priamo živnostenskému úradu 7,50 eur za každú takúto živnosť.

Musím mať nový občiansky preukaz s čipom (tzv. eID)?

Na založenie s.r.o. online cez náš web nepotrebujete nový občiansky preukaz s čipom (tzv. eID). Ak ho máte, môže to byť pre vás výhodou pri podpise zakladateľských dokumentov, nakoľko v tom prípade by ste mohli podpísať dokumenty elektronicky. Ak občiansky preukaz s čipom nemáte, dokumenty podpíšete klasicky vlastnoručne u notára alebo na obecnom úrade (matrika).

Na druhej strane nový občiansky preukaz s čipom budete potrebovať po úspešnom vzniku firmy, nakoľko sa prostredníctvom neho bude konateľ prihlasovať do štátom povinne zriadenej elektronickej schránky na portáli slovensko.sk. Na vybavenie občianskeho preukazu s čipom máte teda minimálne čas kým vaša firma nebude hotová - zapísaná v obchodnom registri.

Koľko voľných živností je v cene?

Počet voľných živností v rámci kompletného založenia SRO nelimitujeme. Môžete si zvoliť akýkoľvek počet voľných živností a cena sa nemení. Odporúčame však zvoliť si len také živnosti, ktoré naozaj plánujete vykonávať.

Sú nejaké dodatočné poplatky-náklady?

Jediný dodatočný náklad je poplatok za overenie podpisu u notára alebo na matrike. Overenie jedného podpisu na matrike stojí 1,50 eur. Počet overení podpisov závisí od štruktúry spoločnosti (minimálne však 4-5 overení podpisov).

Kedy sa platí za vaše služby?

Za naše služby platíte po zaslaní objednávky a vyplnení údajov o vašej novej SRO. Vaša objednávka bude aktívna až po prijatí platby.

Sú prekážkou nedoplatky na daniach a sociálnom poistení?

Zakladateľ spoločnosti (spoločník) nemôže mať daňové nedoplatky, nedoplatky voči Sociálnej poisťovni a nesmie byť voči spoločníkovi vedená exekúcia. V niektorých prípadoch však existujú možnosti, ako by ste vedeli založiť SRO aj s týmito nedoplatkami. Kontaktujte nás pre viac informácii.

Sú prekážkou aj nedoplatky voči zdravotnej poisťovni?

Nie. Nedoplatky na zdravotnom poistení nie sú problém pri registrácii SRO. Prekážkou sú len daňové nedoplatky, nedoplatky voči Sociálnej poisťovni alebo exekúcia.

Biznis bonusy k založeniu SRO v hodnote viac ako 1000 € zdarma od našich partnerov:

Ušetríte do 95 €
SuperFaktúra na 30 dní zadarmo a potom s 50% zľavou

SuperFaktúra na 30 dní zadarmo a potom s 50% zľavou

Vyskúšajte ten najlepší online fakturačný systém na 30 dní zadarmo. Ak sa po 30 dňoch rozhodnete predĺžiť členstvo, zaplatíte s kupónom od nás iba polovicu z jeho ceny pri prvom nákupe.

Viac o tomto benefite

2 mesiace zdarma
Webhosting a Vlastný web/eshop od WebSupportu

Webhosting a Vlastný web/eshop od WebSupportu

Webhosting alebo vlastná webstránka/eshop od WebSupportu zadarmo na ďalšie 2 mesiace k ročnej objednávke. Získate ďalšie 2 mesiace služieb zadarmo od jednotky na webhostingovom trhu len vďaka tomu, že ste našim klientom.

Viac o tomto benefite

CashBack
Účet v Tatra banke na 12 mesiacov zadarmo a CashBack

Účet v Tatra banke na 12 mesiacov zadarmo a CashBack

Vďaka spolupráci Tatra banky a SroOnline môžete získať po otvorení podnikateľského účtu CashBack až do 98 eur pri založení s.r.o. alebo 18 eur pri založení živnosti. Podnikateľský účet máte navyše na 12 mesiacov bez poplatku za jeho vedenie.

Viac o tomto benefite

Ušetríte do 500 €
Internetová reklama ETARGET

Internetová reklama ETARGET

Bonus na internetovú reklamu ETARGET vo výške 50%-ného navýšenia kreditu k prvej platbe. Bonusom je možné získať reklamu zadarmo až do výšky 500 €.

Viac o tomto benefite

Ušetríte do 200 €
Účet od VÚB BANKY na 18 mesiacov zdarma

Účet od VÚB BANKY na 18 mesiacov zdarma

Zvýhodnený podnikateľský účet vo VÚB banke na prvých 18 mesiacov bez poplatku.

Viac o tomto benefite

30 min. podnikateľskej konzultácie ZADARMO od NAŠTARTUJ TO!

30 min. podnikateľskej konzultácie ZADARMO od NAŠTARTUJ TO!

Marketingové tipy a rady od skúsených expertov. Vstúpte do najväčšej databázy nápadov na podnikanie v Česku a na Slovensku. Využite od portálu NAŠTARTUJ TO! 30 minútovú konzultáciu v hodnote 75 EUR úplne zadarmo.

Viac o tomto benefite

Ďalšie biznis bonusy

Ďalšie biznis bonusy

Zaujal vás niektorý z Biznis bonusov? Prečítajte si viac infomácií o bonusoch.

Viac o tomto benefite

Referencie zakladanie spoločností:

Viac ako 10000 klientov

 • 5130 Založených s.r.o.
 • 10 Rokov na trhu