Kompletné založenie s.r.o.

Kompletné založenie s.r.o. poskytujeme na celom Slovensku. Základné imanie nemusíte splácať na bankový účet, stačí písomné vyhlásenie, ktoré vám pripravíme.

Venujte sa naplno vášmu podnikaniu a zakladanie spoločnosti nechajte na nás. Prečítajte si o cene, postupe a podmienkach založenia firmy online.

Cena: 134 € 99 € + súdny poplatok
Voľné živnosti sú v cene

Akcia platí do 15.11.2018

Začnite tu: overte si dostupnosť obchodného mena

V nasledujúcich krokoch zadajte ďalšie údaje (sídlo, spoločník, konateľ, predmety podnikania) a založenie firmy nechajte na nás.

Tu zadajte obchodné meno a kliknite na overiť
Invalid Input

Postup pri založení s.r.o.

1. Vyplníte objednávkový dotazník

Kliknite na tlačidlo Objednať a na váš email vám bude zaslaný dotazník k založeniu s.r.o. alebo začnite rovno s overením dostupnosti obchodného mena a kliknite na "Pokračovať na krok 1"

2. Podpíšete dokumenty

Pripravíme vám zakladateľské dokumenty, ktoré po zaevidovaní platby zašleme na váš email. Dokumenty k založeniu spoločnosti bude potrebné podpísať podľa našich inštrukcii

3. Ostatné vybavíme za vás

Obchodný register, ohlásenie predmetov podnikania (živností) a registráciu na daňovom úrade vybavíme za vás. Odhadovaný čas na zápis vašej s.r.o. do Obchodného registra je 10-15 pracovných dní

Koľko stojí zakladanie spoločnosti cez SroOnline?

 • 0 € (voľné živnosti zadarmo)
 • 150 €
 • 134 € 99 €
 • 284 € 249 €
 • Úspora 126 €
 • 75 € (5 € za 1 živnosť)
 • 300 €
 • 0 €
 • 375 €

V cene založenia SRO je zahrnuté:

Akýkoľvek počet voľných predmetov podnikania (voľných živností)

Nemusíte splácať základné imanie spoločnosti na účet

Konzultácia predmetov podnikania

Zakladateľské dokumenty vypracované advokátom

Elektronické ohlásenie predmetov podnikania (živností)

Zaplatenie súdneho poplatku pre obchodný register

Registrácia s.r.o. na daňovom úrade (pridelenie DIČ)

Zápis do obchodného registra kdekoľvek na Slovensku

Nezáväzná objednávka

Vyplnte objednávkový formulár a ozveme sa vám. Založili sme už 3231 spoločností.

Biznis bonusy

Podmienky založenia spoločnosti s ručením obmedzeným

 • Aj v roku 2018 je stále minimálne základné imanie (vklady spoločníkov) pre s.r.o. 5000 eur
 • Zakladanie spoločnosti je možné aj bez vkladu základného imania na účet - stačí písomné vyhlásenie, ktoré je súčasťou kompletného založenia s.r.o.
 • Založiť s.r.o. môže aj jediná osoba (tzv. jednoosobová s.r.o), ale môže mať aj viac zakladateľov (spoločníkov). Jediný spoločník môže mať najviac tri jednoosobové eseročky
 • Zakladateľ spoločnosti (spoločník, resp. majiteľ) môže byť ktokoľvek, avšak nesmie mať daňové nedoplatky a od 1.9.2018 ani nedoplatky voči Sociálnej poisťovni
 • Počnúc od 1.1.2018 sú už pre novozaložené s.r.o. daňové licencie zrušené
 • Konateľom spoločnosti (štatutárnym orgánom) môže byť len občan Slovenska alebo iného členského štátu EÚ alebo OECD, alebo občan nečlenského štátu s povolením na pobyt na Slovensku. Konateľ s.r.o. musí spĺňať aj požiadavku bezúhonnosti.
 • Spoločnosť je založená podpisom zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy), avšak vzniká až zápisom v Obchodnom registri. Od zápisu v OR môže spoločnosť začať vykonávať podnikateľskú činnosť.

FAQ - Často kladené otázky 

Aký je postup pri objednaní založenia spoločnosti?

Je viacero možností, ako viete objednať naše služby:

 • najrýchlejší spôsob ako začať, je pokračovať na Krok 1 online dotazníka na založenie SRO. V piatich krokoch zadáte všetky údaje a po zaplatení vám portál pošle emailom zakladateľské dokumenty na podpis. Vyplnenie online dotazníka zaberie v priemere 10 minút
 • ak ešte neviete všetky údaje alebo potrebujete s niečim poradiť, môžete vyplniť nezáväznú objednávku
 • môžete nám poslať aj správu priamo na náš Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám môžete zavolať a urobiť objednávku telefonicky na našom čísle infolinky +421 948 160 611, alebo môžete prísť k nám osobne do kancelárie

Ako prebieha proces zakladania SRO?

V rámci služby kompletného založenia SRO vám zabezpečíme kompletnú administratívu súvisiacu so zakladaním SRO. Ako prvý krok sa podpisujú zakladateľské dokumenty. Následne podpísané dokumenty k nám donesiete, alebo zašlete poštou. Všetko ostatné už urobíme za vás - po doručení podpísaných dokumentov ohlasujeme predmety podnikania (živnosti). Potom podávame návrh na zápis na miestne príslušný obchodný register podľa sídla spoločnosti. Spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra. Po zápise v obchodnom registri sa následne vykonáva daňová registrácia, výsledkom čoho je pridelenie daňového identifikačného čísla (DIČ).

Musím prísť osobne do vašej kancelárie?

Nie. Zakladanie spoločnosti viete vyriešiť takmer kompletne online. Jedine, kde budete musieť ísť, je notársky úrad alebo matrika za účelom overenia podpisu na dokumentoch, ktoré pre vás pripravíme. Založiť SRO viete dokonca aj zo zahraničia. Napriek tomu, môžete si dohodnúť s nami stretnutie aj osobne v našej kancelárii. Založenie SRO poskytujeme celoslovensky a kancelárie máme v Bratislave, Košiciach a Žiline. Kontaktujte nás, ak máte záujem aj o osobné stretnutie.

Musím mať 5000 eur na základné imanie?

Nie. Síce základné imanie pre SRO je aj pre rok 2018 stále vo výške 5000 eur, základné imanie nemusíte splácať na bankový účet. Stačí písomné "Vyhlásenie správcu vkladu", ktoré vám poskytneme v rámci balíka Kompletného založenia SRO. Založenie SRO je možné aj bez vkladu na bankový účet, nakoľko splatenie vkladov sa preukazuje len "papierovo" cez predmetné vyhlásenie správcu vkladu.

Ako dlho trvá založenie sro?

Odhadovaný čas na zápis spoločnosti do obchodného registra je 10-15 pracovných dní odo dňa doručenia podpísaných verzii zakladateľských dokumentov.

Dá sa nejako urýchliť registrácia novej spoločnosti?

Žiaľ nie. Odhadovaný čas na založenie spoločnosti je len súčtom lehôt všetkých úradov, ktoré sú nevyhnutné vybaviť pri založení spoločnosti. Na žiadnom z dotknutých úradov neexistujú možnosti skrátených konaní. Napriek tomu sa snažíme konať maximálne rýchlo, aby sme docielili čo najskorší zápis v obchodnom registri.

Aká je konečná cena za založenie spoločnosti?

Ak máte v SRO len voľné živnosti, výsledná cena je 249 eur. Táto cena je už vrátane odmeny za naše služby, súdneho poplatku pre obchodný register a voľných živností. Ak máte v predmetoch podnikania aj remeselné alebo viazané živnosti, platí sa správny poplatok živnostenskému úradu 7,50 eur za každú remeselnú/viazanú živnosť.

Koľko voľných živností je v cene?

Počet voľných živností v rámci kompletného založenia SRO nelimitujeme. Môžete si zvoliť akýkoľvek počet voľných živností a cena sa nemení. Odporúčame však zvoliť si len také živnosti, ktoré naozaj plánujete vykonávať.

Sú nejaké dodatočné poplatky-náklady?

Jediný dodatočný náklad je poplatok za overenie podpisu u notára alebo na matrike. Overenie jedného podpisu na matrike stojí 1,50 eur. Počet overení podpisov závisí od štruktúry spoločnosti (minimálne však 4-5 overení podpisov).

Kedy sa platí za vaše služby?

Za naše služby platíte po zaslaní objednávky a vyplnení údajov o vašej novej SRO. Vaša objednávka bude aktívna až po prijatí platby.

Sú prekážkou nedoplatky na daniach a sociálnom poistení?

Zakladateľ spoločnosti (spoločník) nemôže mať daňové nedoplatky ani nedoplatky voči Sociálnej poisťovni. V niektorých prípadoch však existujú možnosti, ako by ste vedeli založiť SRO aj s týmito nedoplatkami. Kontaktujte nás pre viac informácii.

Sú prekážkou aj nedoplatky voči zdravotnej poisťovni?

Nie. Nedoplatky na zdravotnom poistení nie sú problém pri registrácii SRO. Prekážkou sú len daňové nedoplatky a nedoplatky voči Sociálnej poisťovni.

Referencie zakladanie spoločností:

Viac ako 5500 klientov

 • 3231 Založených s.r.o.
 • 7 Rokov na trhu

Chcete založiť SRO?

Ak viete všetky potrebné údaje, môžete pokračovať na Krok1 online založenia SRO hneď teraz a za 10 minúť máte vytvorenú firmu.
V opačnom prípade môžete vyplniť nezáväznú objednávku a radi vám poradíme